Seksoholizm dane statystyczne

Seksoholizm to związanie od seksu - choroba, wyrażająca się kompulsywnymi zachowaniami o podłożu seksualnym.

Prof. Lew Starowicz definiuje zjawisko jako: "stan patologicznego nasilenia erotycznych zaangażowań i energii seksualnej, w jaki te sprawy panują nad innymi, będąc o sensie życia". Ukazuje się na drugie sposoby - licznymi zdradami, natręctwami seksualnymi, masturbacją, zainteresowaniem pornografią.

Z pomoce na panującą w dzisiejszych latach swobodę seksualną, rodzaj mody i pozwolenia na świeże zachowania seksualne problem że stanowić bagatelizowany lub niedostrzegany. Osoba, która boryka się spośród aktualnym faktem trafia na mur niezrozumienia, budzi politowanie, jest narażona na kpiny otoczenia.

Osoba uzależniona ciągle szuka nowych doświadczeń seksualnych - w nowych formach i formach. Seksoholik wtedy nie koniecznie stereotypowy macho, choć taki obraz jawi się w głowach wielu kobiet. Przeciwnie, istnieje teoria, że u podłoża tych zachowań jest była chęć podniesienia samooceny. Seksoholicy to osoby mocno niedowartościowane, zakompleksione, często nieśmiałe. Stale poszukują potwierdzenia własnej atrakcyjności. Seks jest rodzajem na zwiększenie ego, rozładowania negatywnych emocji, napięć takich jak lęk i stres.

Do wzroście grypy mogą przyczynić się również wzorce zabrane z domu rodzinnego - bywa, że dysfunkcyjnego i patologicznego.

Seksoholizm jest chorobą, która stanowi niekorzystny pomysł na dalekie dziedziny bycia osoby uzależnionej, częstokroć boleśnie dotyka bliskich. Liczne zdrady, kłamstwa, brak zaufania mogą sprawić do konfliktu i rozpadu stałego związku.

Choroba niewątpliwie wymaga leczenia, psychoterapii. Seksoholizm leczenie Kraków obejmuje wywiad, diagnozę i terapię - niekiedy długotrwałą. Projektem jest zmiana postrzegania sfery seksualnej, zmiana myślenia, tak aby akt seksualny nie był wyłącznie kluczem do spełnienia atawistycznego popędu, lecz i zabarwionym emocjonalnie dowodem oddania.