Innowacje nietechnologiczne

Niedługo po wynalezieniu pierwszego komputera, zaczęto szukać dla niego właściwego zastosowania. Wraz z rozwojem elektroniki i miniaturyzacji, nowoczesne technologie zaczęły przenikać i wspierać inne części życia. Twórcy maszyny stanowiącej nie spodziewali się jak wysoką marką będzie zajmował się ich wynalazek. A fakt, że praktycznie wszystek przechodzi w kieszeni urządzenie wielokrotnie przerastające ofertami ich prototypu, bez wątpienia wywołałby obok nich zawał serca.

Obecnie niestety jest sobie wyobrazić jakikolwiek biznes, jaki nie wykorzystywałby technologii informatycznych. Poczynając z młodych jednoosobowych firm, na wielkich korporacjach kończąc - wszędzie obecne są kilka lub dużo zaawansowane systemy. Obszary wspierane przez informatykę obejmują między innymi komunikację, zarządzanie procesami, projektowanie i księgowość.

Fakturowanie, bilansowanie efektów i porażek nie wymaga już żmudnego podliczania słupków i ręcznego wypełniania stosu formularzy. Większość etapów rachunkowości jest finansowana przez dobre oprogramowanie. W średnich firmach, żyć prawdopodobnie wystarcza zwykły arkusz kalkulacyjny, a o moc wygodniej i skutecznie jest wykorzystać dedykowanego systemu. Dobrym przykładem jest oprogramowanie symfonia, które ma w naszej ofercie bogatą bazę modułów wspomagających zarządzanie firmy, w niniejszym więcej księgowość.

Wspaniałym przykładem wykorzystania techniki są zautomatyzowane fabryki samochodów, gdzie rola kogoś istnieje szybko symboliczna i wiąże się do monitorowania systemów.

Z resztą, nie trzeba chodzić do fabryki by zobaczyć stopień automatyzacji tego świata. Co raz dużo kładzie się tak zwanych inteligentnych domów, które to znają same zadbać o prawidłowe oświetlenie, temperaturę w mieszkaniach, a nawet uzupełnić zapasy spożywania w lodówce.

Taka ekspresowa ekspansja technologii potrafi być przerażająca, jednak powinien mieć, że w wszelkiej chwili można wziąć wtyczkę.