In vitro grzech

Chęć założenia rodziny często tworzy się nie ale z podjęciem uchwał o małżeństwie, jednak również z myślą mienia dzieci, czyli powiększenia rodziny. Niestety, w moc wypadkach z innych przyczyn wyraża się to złe i należy rozpocząć leczenie lub zdecydować się na sztuczne zapłodnienie.

Przyczyn wybierania przez pary metody in vitro jest właściwie wiele. Może to istnieć np. niedrożność jajowodów, problemy z wywołaniem owulacji u osoby albo stosunkowo proste parametry męskiego nasienia. Czasem też, mimo wielu badań, prezentuje się, że specjalisty nie są w stanie wskazać przyczyny niepłodności a tymże tymże zastosować dobrych form jej pomagania. Kiedy inne metody zapłodnienia zawiodą, pary decydują się często na zapłodnienie sztuczne, czyli takie, które kończy się poza układem rozrodczym kobiety. Polega ono na połączeniu, w warunkach laboratoryjnych, plemnika oraz komórki jajowej. Z ostatniego rodzaju rozwiązania często więc korzystają pary heteroseksualne, którym, mimo wielu starań, nie udało się doprowadzić do własnego zapłodnienia. Technika ta powoduje nadal wiele kontrowersji, ale dla wielu par chcących mieć potomstwo jest drogim rozwiązaniem.

Warto jeszcze wspomnieć, że planując się na taką metodę należy zdecydować albo będziemy posiadać z nasienia naszego przyjaciela czy nasienia dawcy. Często stan zdrowia partnera wybiera tę ważną możliwość. Pierwsza wizyta u lekarze uzależniona jest ze prawdziwą ankietą medyczną, na jej sprawdzania odpowiadają oboje partnerzy. Jeżeli leczenie rozgrywało się wcześniej, należy także dać ze sobą pełną dokumentację medyczną. Lekarz zazwyczaj bada kobietę dzięki USG, a też zleca jej szereg innych badań. Natomiast klient pragnie zawierać zbadane nasienie, poza tym dostaje skierowanie do nowego specjalisty np. urologa. Kolejna wizyta przynosi ocenę wyników ostatnich badań i wybór konkretnej metody zapłodnienia. Często składają się potrzebne jeszcze inne dodatkowe badania, jak np. wirusologiczne, którym ludzie zostają oboje partnerzy. Następnie dokonuje się przygotowanie do zapłodnienia, czyli stymulacja hormonalna kobiety. Kolejny ruch to pobranie zarówno nasienia mężczyzny, kiedy również instytucji jajowych kobiety. W laboratorium specjaliści dokonują połączenia komórek z plemnikami. Dzięki temu powstają zarodki, które później za pomocą odpowiedniego cewnika wprowadza się do grona kobiety. Po jakiś dwóch tygodniach należy zgłosić się na poszukiwanie.