Faktura a kasa fiskalna

Z kasami fiskalnymi spotykamy się w dowolnym sklepie lub supermarkecie - jednym słowem tam, gdzie robiona jest sprzedaż detaliczna. Tylko z początku. Co to jest kasa fiskalna?

Kasy fiskalne inaczej też nazywane kasami piszącymi to nic dziwnego jak danie elektroniczne, dzięki jakiemu możemy stwierdzić zakup i ilość podatku handlowego i VAT należnego ze sprzedaży detalicznej. Na świecie są urządzenia fiskalne, jakie nie posiadają pamięci fiskalnej, a dane o obrotach postrzegane są w zewnętrznej zabezpieczonej pamięci.

Właśnie w Polsce kasy są zaopatrzone w świadomość fiskalną o właściwościach OTP (One Time Programming), które określone są unikalnym numerem, w jakiej na wykonanie doby sprzedaży kierowane są kwoty netto i podatku. Oczywiście, do ostatniego kładzie się łączna kwota podatku i cenie brutto.

Podział kas fiskalnych.Ze powodu na budowę kasy rejestrujące wyróżnia się na prawdziwe kasy Electronic Cash Register (ECR), które:- współpracują z komputerami;- są drukarkami fiskalnymi;- są kasami komputerowymi;- systemy typu POS/EPOS (Point of Sale / Electronic Point of Sale);- są terminalami kasowymi.

Systemy, jakie są brane w sumach dzielą się więcej na dwa podstawowe systemy:- systemy autonomiczne (program pracy kasy oraz program aplikacyjny znajdują się wewnątrz kasy, takie jak: POS, ECR, pełna baza towarowa PLU, lista kodów, nazwy towarów przyporządkowanymi symbolami literowymi stawek podatku PTU (Podatek od artykułów natomiast usług));- systemy bazujące na komputerze (w tej kasie brakuje klawiatury numerycznej lecz drukarka fiskalna posiada kilka przycisków do wydruku raportu fiskalnego dobowego. Sprzedaże w obecnej kwocie montowane są przy pomocy programu aplikacyjnego otwartego na komputerze, który także steruje zestawem instrukcji fiskalnych).

Firma